Misjonarze – Absolwenci Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku

Ks. Sławomir Cimochowski, ur. 01.03.1979 r.

Pochodzi z parafii p. w. Matki Bożej Częstochowskiej w Żylinach. Święcenia kapłańskie przyjął 28.05.2005 r. z rąk Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD. Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej oraz w parafii pw. Opatrzności Bożej w Ełku.

Od czerwca 2013 r. pracuje na misjach. Posługuje w Boliwii w diecezji Oruro.

Ks. Jan Adam Dargiewicz, ur. 30.07.1976 r.

Pochodzi z Giżycka, święcenia prezbiteratu otrzymał 31.05.2003 r. z rąk Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD. Był wikariuszem w parafii pw. Opatrzności Bożej w Ełku.

Od 2005 roku pracuje na misjach w Odessie na Ukrainie.

Ks. Sławomir Gagacki, ur. 01.09.1965 r.

Pochodzi z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Filipowie. Został wyświęcony na kapłana 13.06.1992 r. z rąk Ks. Bpa Wojciecha Ziemby. Pracował jako wikariusz w Gołdapi w parafii pw. św. Leona i Bonifacego, następnie w parafii Nawiedzenia NMP w Rajgrodzie.

W 1999 r. został posłany na misje do Brazylii. Pracuje w Luzianie.

Ks. Radosław Kwarciński, ur. 20.03.1978 r. w Węgorzewie

Pochodzi z Węgorzewa, święcenia kapłańskie przyjął 31.05.2003 r. z rąk Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD.
Pracował jako wikariusz w parafii pw. Chrystusa Sługi w Ełku.

W 2006 r. wyjechał na misje do Abakanu w Rosji gdzie posługuje do dzisiaj.

Ks. Andrzej Stokłosa, ur. 07.05.1964 r.

Pochodzi z parafii MB Szkaplerznej w Świętajnie. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 02.06.2001 r. z rąk Ks. Bpa Edwarda Samsela. Posługiwał jako wikariusz w parafii pw. Chrystusa Sługi w Ełku, następnie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Filipowie, w parafii pw. Trójcy Świętej w Rucianem-Nidzie, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach oraz w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach.

W 2012 roku wyjechał na misje, pracuje jako duszpasterz na Łotwie w archidiecezji ryskiej.

Ks. Paweł Zajko, ur. 18.04.1977 r. w Złotowie

Święcenia kapłańskie przyjął 11.05.2002 r. z rąk Ks. Bpa Edwarda Samsela. Pełnił funkcję wikariusza w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej oraz w parafii pw. Ducha Świętego w Ełku.

Od 2010 roku posługuje jako misjonarz w diecezji Wabag, w Papui Nowej Gwinei.

Ks. Michał Tokarzewski ur. 24.05.1983 r. w Augustowie.

Pochodzi z Parafii św. Rodziny w Augustowie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej i wyświęcony na kapłana 16 maja 2009 roku w Ełku przez J.E. Ks. Bp. Jerzego Mazura. Po święceniach posługiwał jako wikariusz w parafiach: św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej, św. Brunona w Giżycku. Ks. Michał studiował misjologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podczas uroczystej Mszy św. 14 kwietnia 2016 r. ks. Michał otrzymał krzyż misyjny z rąk legata papieskiego kard. Pietro Parolina, a następnie wyjechał do Brazylii, aby tam głosić Ewangelię.

Ks. Władysław Urbanowicz ur.  16.09.1948 w Dworzowie.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk J.E. Ks. bp Józefa Drzazgi 04.06.1972 w Olsztynie. Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Mrągowo- św. Wojciecha, Ełk- św. Wojciecha BM, Kandyty. Był administratorem w parafii Kandyty. Funkcję proboszcza sprawował w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kowalach Oleckich.

Swoja posługę pełnił w Rosji w archidiecezji Matki Bożej w Moskwie, a obecnie posługuje w Obwodzie Kaliningradzkim.

Śp. ks. Mariusz Graszk, ur. 26.03.1977 r.

Pochodził z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Starych Juchach. Święcenia kapłańskie otrzymał 31.05.2003 r. z rąk Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD. Jego pierwszą placówką duszpasterską była parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej gdzie posługiwał jako wikariusz, następnie został wikariuszem w parafii św. Anny w Giżycku.

W 2011 r. wyjechał na misje do diecezji Oruro w Boliwii. Zginął 09.02.2013 r. niosąc pomoc siostrom zakonnym.

Śp. ks. Szymon Klimaszewski, ur. w 1978 r. w Suwałkach

Święcenia kapłańskie przyjął 31.05.2003 r. z rąk Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD. Był Wikariuszem w parafii pw. św. Anny w Giżycku.

W 2005 r. rozpoczął pracę w Aralii w Gruzji. Zmarł w lutym 2006 r. w Gruzji podczas wspinaczki Górskiej.