Bracia i Siostry!

W ostatnich latach obserwujemy zdecydowany spadek powołań kapłańskich i zakonnych, ale również coraz mniej osób decyduje się na sakramentalne małżeństwo.

Jedną z przyczyn – być może decydującą jest utrata wymiaru wiary. Myślimy coraz bardziej po ludzku a coraz mniej po Bożemu. Tymczasem sam Jezus nas zachęca byśmy o powołania 'prosili Pana żniwa’. Kto prosi ten otrzymuje. Podejmijmy więc ufne wołanie do Boga, by natchnął swoim światłem i odwagą młodych ludzi tak, by nie wahali się odpowiedzieć na Boże zaproszenie. Jeśli modlitwa jest  dodatkowo połączona z ofiarą (np. postu lub innego wyrzeczenia), to okazuje się bardzo skuteczna.

Od dzisiaj tj. 12 maja rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Gorąco zachęcamy aby włączyć się aktywnie w modlitwę o powołania.  W tej intencji można ofiarować np.

  • codzienny dziesiątek różańca
  • nabożeństwo majowe
  • adorację Najświętszego Sakramentu
  • Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  • post, wyrzeczenie lub ofiara cierpienia

Niech nadchodzący tydzień będzie wyjątkowym czasem modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza do naszego seminarium. Zachęcamy również aby ta modlitwa trwała dalej (nie tylko w tym wyjątkowym tygodniu) , bo jak mówi Pismo – ’ wiele może wytrwała modlitwa sprawiedliwego’.

Zapraszamy na nową podstronę –  w górnym menu -> Seminarium -> Modlitwy o powołania gdzie możemy znaleźć przykładowe modlitwy papieskie oraz liturgiczne, które możemy dołączyć do naszej codziennej modlitwy.

Link bezpośredni: http://wsd.elk.pl/modlitwa-o-powolania-2/

 

Bóg zapłać!