Zgodnie z tradycją naszego seminarium, alumni V roku przygotowali spektakl z racji wspomnienia św. Mikołaja, które wczoraj obchodziliśmy. Od kilku tygodni trwały intensywne przygotowania, aby wszystko udało się dobrze przygotować.
W tym roku nasi bracia zaprezentowali sztukę pt. „Zostało mi pięć godzin…” na podstawie książki „Za pięć godzin zobaczę Jezusa”.
Historia Jacques’a Fescha zawiera w sobie wielowątkowość: relacja ojciec-syn, miłość, pogoń za marzeniami, wewnętrzny bunt, czy głębokie nawrócenie. Każdy z przybyłych gości oglądających wczorajszą premierę sztuki mógł odnaleźć coś dla siebie. Niewątpliwie sztuka przedstawiona przez aktorów wywarła ogromne wrażenie, zarówno na przybyłych gościach, jak i na samych alumnach, którzy ją przedstawiali. Nie jednej osobie zakręciła się łza w oku, czy to podczas momentu, gdy główny bohater przechodzi swoją przemianę duchową, czy podczas końcowej sceny, kiedy zostaje skazany na śmierć.
Trzeba stwierdzić, że bracia z V roku oraz alumni, którzy ich wspomagali, zarówno w samej grze, jak i w przygotowaniu muzyki i świateł, dali z siebie 100 procent. Gromkim brawom nie było końca.
Po krótkiej przerwie na kawę i ciasto, nasze Seminarium odwiedził św. Mikołaj, który wszystkim przybyłym gościom wręczył prezenty 😊

Wszystkim osobom składamy serdeczne podziękowania za przybycie, a alumnom V roku gratulujemy tak dobrze przygotowanego spektaklu.

W imieniu braci z V roku dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta sztuka mogła się odbyć. Dziękujemy reżyserowi – p. Piotrowi Kowalewskiemu, który pomógł aktorom w ukazaniu głębokiego przesłania płynącego z tej sztuki oraz autorowi scenariusza – ks. Mateuszowi Sawińskiemu z diecezji warszawsko-praskiej.
Wielkie podziękowania składamy również wszystkim sponsorom oraz osobom, dzięki którym został przygotowany powyższy spektakl.

Alumni będą przedstawiali sztukę pt. „Zostało mi pięć godzin…” w następujących dniach:

10 grudnia (wtorek) – godz. 19:00
12 grudnia (czwartek) – godz. 19:00.

Miejsce: Gmach Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej.

Serdecznie zapraszamy!